Blog - Sumava

vložil ajs dne Po 18. července 2022, 03:32:26 mapa?

Vyrážíme

Zbaleni

Tak jsme konečně nabaleni sedíme na kole a vyrážíme směr Nezdenice, kde je naše první zastávka :)

vložil ajs dne Út 19. července 2022, 05:59:09 mapa?

Kravičky

Ráno v nezdenicích

32 km. Všechno hezky hladce namazané, horko úplně zásadní není kola nafoukané tak nám to jede skoro samo.
Kocháme se vyprahlou krajinou a prvních 30 km bylo úplně bez zádrhelu. Se zastávkou na hřišti v Bojkovicích a u Kyselky v Záhorovicích jsme za bučení krav dorazili kolem šesté do okouzlujícího dřevěného domečku v Nezdenicích. Kde nás neméně okouzlující rodinka ubytovala v hotelu Jasof.

vložil ajs dne St 20. července 2022, 06:07:17 mapa?

Dřívkáč

První vaření na dřívkáči

70 km. Z nezdenic se nám ráno nechtělo a tak nám to vypravování trochu trvalo a v Uherském brodě na naší druhé a poslední zastávce jsme byli v 11:00 Chtěli jsme se vykoupat v delfínovi kde to má Šimon moc rád a mají nové venkovní koupaliště a taky jsme do brodu změnili doručení našeho nového dřívkového vařiče který nestihl dojít domů.
Koupání i vyzvedávání se povedlo na výbornou a dokonce se podořilo s velkou pomocí Azubu přidělat Veru na kolo zadní blatník aby když jedem někde po štěrku nemusel Šimon polykat kamínky.
Protože se to teprve v nových klimatických podmínkách učíme tak jsme nakonec z brodu vyjeli v 16:00 což se ukázalo jako velice předčasné. Než jsme dojeli do Kunovic byli jsme tak uvařený že jsme museli zastavit v leteckém muzeu a potom následně i v leteckém ok baru kde jsme si pod stromem a tak hověli že jsme tam nakonec byli až do 21:00 ;)
Pak jsme teprve vyrazili na krásnou chladivou cestu s vybarvenou západní oblohou.
Klobouk dolů před tím jak Šimon šlape. Na zastávce místo odpočívání skáče na trampolíně pak sedne na kolo a volá: "jedem, jedem!". Daniel je trochu upečený a umrčený ale kdo by v takovýhle v teplotách nebyl.
Zdá se že bude muset přejít na španělské režim a jet ráno dokud není takový horko pak se někam schovat a pak vyrážet zase až navečer.
První ranní vaření vody na maté na dřívkovým vařiči bylo tak úspěšný že než jsem se stihl rozhlédnout tak už se voda vařila tak jsem zvědavý jak nám bude sloužit dál ;)

vložil ajs dne Čt 21. července 2022, 05:27:30 mapa?

Siesta u kanálu

Ráno u Hrušek

110 km. Ráno jsme zahájili dortem a Oslavou Dániných narozenin, slušnej začátek dne hned pod rozkvetlýma slunečnicema.
Ukázalo se že není úplně žádná sranda vybírat si kudy máme jet každá aplikace s mapou ukazuje trochu něco jiného a realita je pak ještě jiná a cestiček z bodu a do bodu b je veliká spousta a normálně sám na kole by to člověku až tak nevadilo ale s vozíkem když je rád že Dáňa zrovna usnul tak nějaký kodrcání po kamenech není úplně ideální. Takže nám vcelky záleží na tom jaký má cesta povrch a v tom se právě ty mapy hodně neshodují. Dokonce jsme zjistili záhadu že v mém telefonu mapy cz aktualizované stažené ukazují jinou mapu a jiné cyklostezky než ve verčiném telefonu ty samé mapy.cz. Nakonec jsme si vybrali jízdu podél Baťova kanálu bylo to moc parádní spoustu krásných hospůdek, hipsterských kaváren a jiných atrakcí. Dojeli jsme až na konec kanálu, kde už slušně pripejkalo a taky jsme zahájili poctivou siestu.
Od 11:00 do 5:00 jsme hráli karty, koupali se, spali, zase hráli karty, zase se koupali, zase spali a nakonec vyrazili do Hodonína tím už jsme prošlápli skoro za chládku a než jsme si na náměstí snědli polévku už se dalo jet úplně příjemné.
Za chviličku začalo přibývat zbořených střech a lešení a v zápětí nám došlo odkud známe Hrušky ke kterým se blížíme. Před nima jsme dokonce našli v houští vozík z včelkama a před ním trochu vyválené trávy a slámy takže spíme pod zralým špendlíkem hned vedle včelích domečků.

vložil ajs dne Pá 22. července 2022, 05:45:34 mapa?

Poprvé stan

Výhled na palavu

156 km. Včera se nám povedlo poprvé ujet přes 40 km což jsme si mysleli že budeme jezdit každý den akorát jsme netušili že většinu dne se nebude vůbec dát jezdit a budeme někde muset být zalezlí.
Ranní start se nám povedl na výbornou Daníka ještě spícího jsme přendali do vozíku Šíma se chytil řidítek a v šest hodin už jsme šlapali směrem k Hruškám. Snídani jsme si naplánovali v Břeclavi kdy jsme si taky chtěli vybrat místo kde zakotvíme na siestu.
Našli jsme lom v Mikulově který podle mapy sliboval příjemný koupání a a protože Veru jsi chtěla trochu projet lednicko-valtickým areálem a já jsem se bál že bude daník už mrčet tak jsme se rozdělili já jsem jel přímo a Veru to objela podél potoka.
Přejeli jsme vysoký kopec a v 10:00 jsme byli v parádním lomu který aby ochránil vzácný biotop pouštěl do vody jen omezený počet lidí a hned u břehu měl kompostovací kadibudky.
Jen tam nebylo úplně moc stínu, tak jsme po pár koupání a osvěžení vyrazili do města Mikulova na hřiště do parku. Poběhal jsem po nákupech a přidělal šímovi na řídítko košík na pití aby se mu líp pilo za jízdy.
Večer jsme ještě popojeli kousíček po cyklotrase praha-vídeň a zabydleli se v parádní doubravě s výhledem na Pálavu. Protože večer byly dokonce vidět blesky tak jsme i postavili stan ať se máme kam stěhovat a v noci jsme se tam kvůli pár kapkam na chvilku i přestěhovali.

Zobrazeno je jen 5 nejnovějších příspěvků z cesty: Sumava. Všechny (je jich 11) z této cesty naleznete v archívu ...
Petr "ajs" Kucka zelva
petrkucka@gmail.com